Wyścigi

Greenpower Polska

Zasady wyścigu:

Wyścigi Greenpower realizowane są z myślą o równych szansach. Wszystkie startujące drużyny zobowiązane są do korzystania z tego samego rodzaju silnika i akumulatorów. Celem wyścigu jest pokonanie jak największego dystansu w czasie jednej godziny. Zwycięża drużyna, której bolid pokonał najwięcej okrążeń w regulaminowym czasie trwania wyścigu. Przed przystąpieniem do rywalizacji każdy pojazd przechodzi szczegółowy przegląd zgodności z regulaminem.

Bezpieczeństwo:

Każdy pojazd musi byś wyposażony w wielopunktowe pasy bezpieczeństwa, hamulce, światło stopu, sygnał dźwiękowy oraz lusterka. Konstrukcja bolidu oraz jego wymiary muszą odpowiadać wymaganiom regulaminowym. Podczas wyprzedzania kierowca wyprzedzający zobowiązany jest do użycia sygnału dźwiękowego aby poinformować kierowcę wyprzedzanego o swojej pozycji. Kierowca steruje bolidem wyłącznie przy wykorzystaniu rąk. Na kierownicy musi znajdować się przycisk który w przypadku zwolnienia wyłączy zasilanie bolidu. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie wyścigu.

Wyścigi odbywają się w trzech kategoriach:

IET Formula Goblin

wiek 9-11 lat

Formuła 24 IET

wiek 11-16 lat

Formuła IET 24+

wiek 16 - 25 lat

Jest kilka dróg wzięcia udziału w wyścigach:

Można wykorzystać dostarczone przez nas odpowiednie do każdej formuły(kategorii wiekowej) samochody bazowe Kit Car, które można budować w szkole, na uczelni lub w innym miejscu i ścigać się w torach wyścigowych w całej polsce jak i na świecie.
Alternatywnie, starsi uczestnicy mogą zaprojektować i zbudować własny samochód zgodnie z naszym regulaminem technicznym. Wyzwanie Greenpower wykorzystuje pasję oraz emocje do sportów motorowych, aby zainspirować ponad 10 000 uczestników rocznie do osiągania sukcesów w Wyścigach Greenpower!.